Jdi na obsah Jdi na menu
 


Eurovision Song Contest 2008 v Bělehradě

Vítěz: Dima Bilan - Believe (Rusko)

Obrazek

 

 

Dima Bilan (rusky Дима Билан), vlastním jménem Viktor Nikolajevič Belan (rusky Виктор Николаевич Белан) je ruský popový zpěvák karačejského a ruského původu.

Narodil se 24.12. 1981 v Usť-Džegutě v Karačajevsko-Čerkesku v SSSR (nyní Rusko), ve znamení Kozoroha.

V předškolním věku se jeho hudební schopnosti začaly rozvíjet.Když šel do školy, četl si texty a zpíval, předváděl se všude kde se dalo. Ve 2. třídě, sklidil úspěch ve školní jídelně, kde zazpíval píseň (v ruštině) ,Vše krásné je daleko'. Dokonce i ti, kteři ho neměli v lásce, oblíbili si ho. Když dozpíval, všichni tleskaly.

Po několika měsících do školy přišel hudební pedagog, s prosbou vyslyšet talentované děti. Po Dimově výkonu s písní ,V poli bříza stála', byl pedagog přesvědčen, že Dima musí v hudbě pokračovat. Ale jeho rodiče chtěli, aby dělal ,,lepší" práci než zpěv, takže hudební úspěch přišel později, než si Dima myslel. Když byl v 5.třídě, ihned ho přijali do hudební školy. K tomu, aby zde mohl Dima nastoupit byl nezbytný souhlas rodičů. Tady pomohla Dimova sestra, která rodiče přesvědčila, takže se museli smířit se zpěvem. Dima zde také zpíval ve sboru.

 

 

Dima reprezentoval Rusko na Velké ceně Eurovize v roce 2006 s písní Never Let You Go, tehdy skončil druhý. O dva roky později, 24.května 2008 se stal vítězem Velké ceny Eurovize 2008, s písní Believe. Byli to ´´tři mušketýři Eurovize 2008´´ - Dima Bilan, Edvin Marton a Evgeni Plushenko.

V současnosti pracuje na třech nových albech - anglickém, ruském a španělském. Na některých nahrávkách pro anglické album spolupracuje třeba Timbaland, Danja, Jim Beanz a Ryan Tedder z One Republic. Toto album bude obsahovat i duet s Nelly Furtado. První singl, Lonely, vyjde v říjnu a video se bude točit v USA.

HOT NEWS: Dima Bilan nafotil erotické fotografie na kterých je téměř nahý, fotografie byly určeny pro časopis. Dále se spekuluje o jeho orientaci, nejednou byl viděn a vyfocen, jak se líbá s mužem.

 

Videa: 1. Jak Dima Bilan zvítězil - 2. Vítězný song "Believe" - 3. Song "Never Let You Go" z ESC 2006 kde Bilan obsadil II. místo.